I. Vispārīgie jautājumi

1. Konkurences padomes konsultatīvā padome (turpmāk – konsultatīvā padome) ir konsultatīva koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir veicināt sabiedrības līdzdalību konkurences politikas izstrādē un īstenošanā.

2. Nolikums reglamentē konsultatīvās padomes izveidošanas un darbības kārtību, kā arī konsultatīvās padomes sekretariāta funkcijas.

3. Konsultatīvās padomes uzdevumi ir noteikti Konkurences likuma 6.1 panta otrajā daļā.

II. Konsultatīvās padomes funkcijas un tiesības

4. Konsultatīvā padome pēc Konkurences padomes pieprasījuma norādītajā termiņā vai pēc savas iniciatīvas sniedz Konkurences padomei:

4.1. ieteikumus par Konkurences padomes darbības stratēģiju, tostarp ieteikumus konkurences uzraudzības iestādes stratēģiskajiem darba virzieniem un izskata stratēģijas īstenošanas gaitu un darba pilnveidošanas iespējas;

4.2. atzinumus par Konkurences padomes sagatavotajām vadlīnijām un lietu prioritizācijas stratēģiju, kā arī priekšlikumus par konkurences uzraudzības iestādes darbības prioritātēm;

4.3. atzinumu par iepriekšējā gada Konkurences padomes darbības pārskatu un Konkurences padomes ziņojumu par to.

5. Konsultatīvā padome sekmē priekšlikumu sniegšanu jautājumos, kas saistīti ar konkurences politikas izstrādi un īstenošanu un attiecīgu normatīvo aktu vai plānošanas dokumentu sagatavošanu konkurences jomā.

6. Konsultatīvai padomei ir šādas tiesības:

6.1. pieprasīt no Konkurences padomes tās rīcībā esošo padomes darbībai nepieciešamo vispārpieejamo informāciju;

6.2. uzaicināt piedalīties konsultatīvās padomes sēdēs eksperta statusā publiskās pārvaldes institūciju, kā arī sociālo un sadarbības partneru intereses pārstāvošo biedrību un nodibinājumu pārstāvjus;

6.3. veidot darba grupas, rīkot apspriedes, aptaujas un veikt citas darbības, kas nepieciešamas, lai sagatavotu konsultatīvās padomes sēdēs izskatāmos jautājumus un dokumentu projektus.

III. Konsultatīvā padome

7. Konsultatīvās padomes sastāvā ir šajā nolikumā noteiktā kārtībā deleģēti pārstāvji (turpmāk – padomes loceklis) no:

7.1. Ekonomikas ministrijas;

7.2. Finanšu ministrijas;

7.3. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas;

7.4. Satiksmes ministrijas;

7.5. Zemkopības ministrijas;

7.6. Latvijas Pašvaldību savienības;

7.7. Latvijas Darba devēju konfederācijas;

7.8. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras;

7.9. Ārvalstu investoru padomes Latvijā.

8. Konsultatīvās padomes sastāvu, tostarp nolikuma 7.punktā minētās institūcijas pārstāvi, kas konsultatīvās padomes locekļa prombūtnes laikā pilda viņa pienākumus, apstiprina ekonomikas ministrs. (Grozīts ar EM 01.03.2023. iekšējiem noteikumiem Nr. 1- 5.2/2023/18)

9. Padomes priekšsēdētāja prombūtnes laikā padomes darbu organizē un to vada padomes priekšsēdētāja vietnieks.

10.Padomes priekšsēdētājs:

10.1. organizē konsultatīvās padomes darbu un vada konsultatīvās padomes sēdes;

10.2. apstiprina konsultatīvās padomes sēdes darba kārtību;

10.3. paraksta konsultatīvās padomes sēdes protokolu un citus dokumentus;

10.4. bez īpaša pilnvarojuma pārstāv konsultatīvo padomi;

10.5. ja nepieciešams, pieaicina dalībai konsultatīvās padomes sēdēs ekspertus ar padomdevēja tiesībām.

11. Padomes priekšsēdētāju un padomes priekšsēdētāja vietnieku no padomes locekļu vidus ar vienkāršu balsu vairākumu izvirza padomes locekļi uz termiņu, kas nav īsāks par vienu gadu.

12.Padomes locekļi var rosināt atsaukt padomes priekšsēdētāju vai padomes priekšsēdētāja vietnieku viņu pilnvaru termiņā ar vienkāršu balsu vairākumu, vienlaicīgi saskaņā ar šo nolikumu izvirzot citu padomes priekšsēdētāju vai padomes priekšsēdētāja vietnieku.

IV. Konsultatīvās padomes darbība

13.Konsultatīvās padomes sēdes ir atklātas un notiek ne retāk kā reizi pusgadā.

14.Konsultatīvā padomes sēdi konsultatīvā padomes priekšsēdētājs sasauc ne vēlāk kā desmit darba dienas pirms paredzamās sēdes. Informāciju par konsultatīvās padomes sēdes norises vietu un laiku, kā arī materiālus, kas saistīti ar sanāksmē izskatāmajiem jautājumiem, konsultatīvās padomes priekšsēdētāja uzdevumā padomes locekļiem nosūta konsultatīvās padomes sekretariāts ne vēlāk kā desmit darba dienas pirms sēdes.

15.Konsultatīvā padome ir lemttiesīga, ja tajā piedalās ne mazāk kā puse padomes locekļu.

16.Konsultatīvās padomes sēdēs bez balsstiesībām var piedalīties Konkurences padomes pārstāvji.

17.Konsultatīvā padome pieņem lēmumus ar vienkāršu balsu vairākumu. Katram padomes loceklim ir viena balss. Ja balsu skaits sadalās vienādi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja vai – viņa prombūtnes laikā – priekšsēdētāja vietnieka balss.

18.Ja kāds no padomes locekļiem nepiekrīt pieņemtajam lēmumam, pēc attiecīgā padomes locekļa pieprasījuma un atsevišķā viedokļa iesniegšanas rakstveidā, to pievieno konsultatīvās padomes sēdes protokolam. Atsevišķais viedoklis elektroniski iesniedzams konsultatīvās padomes sekretariātam divu darbdienu laikā pēc konsultatīvās padomes sēdes, kurā pieņemts attiecīgais lēmums. 19.Konsultatīvās padomes sēdes protokolē un ieraksta audio formātā. Konsultatīvās padomes sēdes protokolā norāda konsultatīvās padomes sēdes darba kārtību un pieņemtos lēmumus, kā arī personas, kuras piedalījušās sanāksmē. (Grozīts ar EM 01.03.2023. iekšējiem noteikumiem Nr. 1-5.2/2023/18)

20.Piecu darbdienu laikā pēc konsultatīvās padomes sēdes konsultatīvās padomes sekretariāts sagatavo un elektroniski nosūta visiem padomes locekļiem konsultatīvās padomes sēdes protokola projektu. (Grozīts ar EM 01.03.2023. iekšējiem noteikumiem Nr. 1- 5.2/2023/18)

21.Konsultatīvās padomes sēdes protokolu ar drošu elektronisko parakstu paraksta padomes priekšsēdētājs un par protokola sagatavošanu atbildīgais konsultatīvās padomes sekretariāta pārstāvis. 22.Padomes priekšsēdētājs, padomes priekšsēdētāja vietnieks un padomes locekļi atlīdzību par darbu konsultatīvā padomē nesaņem.

V. Konsultatīvās padomes sekretariāts

23.Konsultatīvā padomes sekretariāta (turpmāk – sekretariāts) funkcijas nodrošina Konkurences padome. Sekretariāts nepiedalās konsultatīvās padomes lēmumu pieņemšanā.

24.Sekretariāts:

24.1. apkopo padomes locekļu priekšlikumus par konsultatīvās padomes sēdes darba kārtībā iekļaujamajiem jautājumiem un sagatavo konsultatīvās padomes sēdes darba kārtības projektus un citus atbilstošus sēdes materiālus;

24.2. nodrošina konsultatīvās padomes sēdes norisi un protokolēšanu;

24.3. reizi gadā sagatavo pārskatu par konsultatīvās padomes darbu;

24.4. apkopo un nepieciešamības gadījumā aktualizē padomes locekļu kontaktinformāciju;

24.5. ievieto Konkurences padomes tīmekļvietnē www.kp.gov.lv informāciju par konsultatīvās padomes sastāvu, konsultatīvās padomes sēdes norises laiku un vietu, konsultatīvās padomes sēdes darba kārtības projektu, konsultatīvās padomes sēdes protokolu un citu pēc konsultatīvās padomes ieskatiem sabiedrībai nozīmīgu informāciju;

24.6. veic citus pasākumus konsultatīvās padomes darba organizēšanai.

25.Sekretariāts šī nolikuma ietvaros tam noteikto uzdevumu izpildei nepieciešamo materiāli tehnisko nodrošinājumu un lietvedības organizāciju nodrošina Konkurences padomei gadskārtējā valsts budžetā Konkurences padomes darbības nodrošināšanai paredzētās apropriācijas ietvaros.

Noslēguma jautājums

26.Ekonomikas ministrijas pārstāvis konsultatīvajā padomē sasauc un vada konsultatīvās padomes sēdi līdz padomes priekšsēdētāja ievēlēšanai.