#84 | 2025.gada aprīlis
Pēc pandēmijas krīzes, kad 2021.gadā IKP Latvijā pieauga par 6,9 %, izaugsme 2022.gadā palēninājās līdz 1,8 %. Ekonomikas attīstību 2022.gadā būtiski ietekmēja Krievijas iebrukums Ukrainā, kas izraisīja piegāžu ķēžu pārrāvumus, energoresursu un pārtikas cenu kāpumu, kā arī globālā pieprasījuma samazināšanos.
Neskatoties uz to, ka 2023.gadā ekonomikas attīstību turpināja ietekmēt ģeopolitiskā situācija un nenoteiktība, augstās cenas un banku procentu likmju celšanās, IKP pieauga par 2,9 %. 2023.gadā saruka privātais patēriņš, eksports un imports, bet pieauga valsts patēriņš un investīcijas.
2024.gadā situācija ekonomikā, lai arī inflācijas tempi stabilizējās, nelabvēlīgās ārējās vides dēļ bija stagnējoša. IKP saruka par 0,4 %. Pieauga privātais un valsts patēriņš, kamēr atslābums bija vērojams Latvijas ārējās tirdzniecības plūsmās, kā arī investīciju dinamikā.
Ekonomikas ministrija prognozē, ka 2025.gadā ekonomiskā aktivitāte atkal sāks pieaugt. Izaugsmi veicinās globālās ekonomiskās vides uzlabošanās, kas sekmēs aktivitātes atjaunošanos Latvijas eksportā.