Aicinām komersantus pieteikties dalībai tiešsaistes vebinārā š.g. 10. martā par nule atvērtajām pirmajām trim Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajām Atveseļošanas fonda atbalsta programmām uzņēmējdarbības digitalizācijai. Uzņēmumu digitālās transformācijas sekmēšanai EM kopumā ieviesīs piecas jaunas Atveseļošanas fonda atbalsta programmas. Līdz ar to periodā līdz 2026. gada 30. jūnijam kopumā plānots sniegt atbalstu vismaz 7000 komersantiem, uzņēmējdarbības digitālajā transformācijā, kā arī digitālo pakalpojumu un nepieciešamo spēju un prasmju attīstībā kopumā ieguldot 139,4 miljonus EUR Atveseļošanas fonda investīcijas.  

Vebinārā detalizēti informēsim komersantus par atbalsta saņemšanas nosacījumiem visās trijās atbalsta programmās. Pasākumā piedalīsies runātāji no Ekonomikas ministrijas, ALTUM, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), Latvijas Digitālā akseleratora, Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera.

Vebinārs notiks tiešsaistē š.g. 10. martā pl.10.00 – 12.00 MS TEAMS platformā (bez tiešraides sociālos medijos). Komersantus aicinām reģistrēties dalībai vebinārā,  aizpildot tiešsaistes anketu: bit.ly/3IZ7O1z. Vebināra dienas kārtība publicēta Ekonomikas ministrijas Facebook kontā: https://www.facebook.com/events/3263997120578944.

Kā zināms, š.g. 22. februārī tika akvērtas trīs atbalsta programmas digitalizācijas veicināšanai uzņēmējdarbībā. Atbalsta programmas “Atbalsts Digitālo inovāciju centru un reģionālo kontaktpunktu izveidei” kopējais finansējums ir 10 miljoni EUR, kuras ietvaros Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris un Latvijas Digitālais akselerators  darbosies kā vienas pieturas aģentūras, kas padziļināti izvērtēs komersantus, sniedzot tehnisko ekspertīzi, apmācības, prasmju pilnveidi, lai tiktu īstenota digitālā transformācija. Papildu informācija pieejama EDIC mājaslapās: https://www.digitallatvia.lv/ un www.dih.lv.

LIAA īstenotās atbalsta programmas “Atbalsts procesu digitalizācijai komercdarbībā” kopējais finansējums ir 40,14 miljoni EUR, kuras ietvaros komersantiem būs pieejams atbalsts jaunu programmatūru un iekārtu ieviešanai uzņēmumos, nodrošinot iekšējo procesu digitalizāciju komercdarbībā un produktivitātes paaugstināšanā. LIAA komersanti varēs saņemt atbalstu administratīvo, personāla vadības, pārdošanas, resursu pārvaldības, datu pārvaldības, transporta un loģistikas, ražošanas un kvalitātes kontroles, operatīvās vadības (biznesa vadība, biznesa analītika, lielo datu analītika u.c.), stratēģiskās vadības procesu un citu ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktiem, tehnoloģijām, drošību vai procesiem saistītu uzlabojumu veikšanai. Papildu informācija LIAA platformā biznesa attīstībai.

Savukārt, ALTUM īstenotās atbalsta programmas “Finanšu instrumenti komersantu digitālās transformācijas veicināšanai” kopējais finansējums ir 45,14 miljoni EUR un tās  ietvaros komersanti varēs saņemt aizdevumu uzņēmumu digitalizācijas, automatizācijas un robotizācijas veicināšanai. Papildu informācija ALTUM mājaslapā.

Kā informēts iepriekš, šogad plānojam izstrādāt vēl divas atbalsta programmas digitalizācijas veicināšanai:

  • programmas “Uzņēmumu digitālo prasmju attīstība” mērķis būs pilnveidot Latvijas sīko (mikro), mazo, vidējo un lielo komersantu digitālās prasmes, tai skaitā prasmes, kas sekmētu eksporta veicināšanu, augsta līmeņa digitālās pārvaldības prasmes uzņēmumu vadības līmenī un prasmes digitālo tehnoloģiju izmantošanai dažādos uzņēmējdarbības procesos;
  • programmas "Atbalsts jaunu produktu un pakalpojumu ieviešanai uzņēmējdarbībā” mērķis būs sniegt grantus jaunu digitālu produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu izstrādei, lai palielinātu privātos pētniecības un attīstības izdevumus, izmantojot mērķtiecīgus valsts ieguldījumus.

Papildu informācija par EM kompetencē esošām Atveseļošanas fonda atbalsta programmām publicēta ministrijas tīmekļa vietnē. Pirmo trīs digitalizācijas atbalsta programmu atklāšanas videoieraksts skatāms ministrijas Facebook kontā.

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

prese@em.gov.lv