Ekonomikas ministrija izsludinājusi atklātu konkursu un uzsākusi nominācijas procesu uz SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor” trīs valdes locekļu amatiem - biznesa attīstības un privatizācijas jomā, finanšu jautājumu jomā, kā arī valsts kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības un korporatīvās pārvaldības jomā. Pieteikums dalībai konkursā kandidātiem jāiesniedz Ekonomikas ministrijā līdz š.g. 26. novembrim. Kandidātu atlase notiks trīs kārtās.
SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor” (turpmāk – Possessor) ir valsts kapitālsabiedrība, kuras valsts kapitāla daļu turētāja ir Ekonomikas ministrija (100%) un tās valdes sastāvā saskaņā ar statūtiem ir trīs valdes locekļi.
Visiem SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor” valdes locekļu amata kandidātiem tiek prasīta vismaz trīs gadu pieredze pēdējo 10 gadu laikā valdes loceklim līdzvērtīgā vadošā amatā, kas nodrošina kompetences un zināšanas, kuras nepieciešamas, lai profesionāli pildītu SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor” valdes locekļa pienākumus, kā arī valsts valodas prasmes C1 līmenī. Tāpat kandidātiem starp izvirzītajām prasībām ir izpratne par valsts kapitālsabiedrību darbību un korporatīvo pārvaldību, SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor” darbības jomām, stratēģiskais redzējums par SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor” attīstību, izpratne par kapitālsabiedrības vidējā termiņa darbības stratēģijas izstrādi un biznesa vadības jautājumos, privatizācijas jautājumos, publisko iepirkumu jautājumu jomā, prasmes prezentēt, argumentēt, pārliecināt, veidot konstruktīvu diskusiju, kā arī līderības prasmes, tāpat vēlama pieredze darbā biržā kotētā vai starptautiskā uzņēmumā vismaz viens gads un angļu valodas zināšanas ne zemāk par B2 līmeni.
Valdes loceklim biznesa attīstības un privatizācijas jomā jābūt akadēmiskajai augstākajai vai otrā līmeņa profesionālajai augstākajai izglītībai tiesību zinātnē vai uzņēmējdarbības vadībā, kā arī pieredzei pēdējo 10 gadu laikā privatizācijas jautājumu un publisko iepirkumu jomā. Tāpat kandidātiem starp izvirzītajām prasībām ir pieredze kapitālsabiedrības vidēja termiņa darbības stratēģijas izstrādē, pārmaiņu vadīšanā, sadarbībā ar valsts iestādēm vai starptautiskajām organizācijām vai uzņēmumiem, kā arī pieredze valsts deleģēto funkciju izpildē.
Valdes loceklim finanšu jautājumu jomā jābūt akadēmiskajai augstākajai vai otrā līmeņa profesionālajai augstākajai izglītībai finansēs, ekonomikā vai uzņēmējdarbības vadībā, kā arī pieredzei pēdējo 10 gadu laikā finanšu jautājumu jomā. Tāpat kandidātiem starp izvirzītajām prasībām ir iegūts CFA vai FCCA sertifikāts, pieredze finanšu plānu izstrādē un ieviešanā, darbā ar investīciju projektiem, sadarbībā ar valsts iestādēm vai starptautiskajām organizācijām vai uzņēmumiem, praktiskā pieredze pārmaiņu vadīšanā, finanšu resursu piesaistē, kā arī pieredze kapitālsabiedrības vidēja termiņa darbības stratēģijas izstrādē.
Savukārt valdes loceklim valsts kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības un korporatīvās pārvaldības jomā jābūt akadēmiskajai augstākajai vai otrā līmeņa profesionālajai augstākajai izglītībai ekonomikā vai uzņēmējdarbības vadībā vai tiesību zinātnē, kā arī pieredzei pēdējo 10 gadu laikā valsts kapitāla daļu vai valsts kapitālsabiedrību pārvaldības jomā. Tāpat kandidātiem starp izvirzītajām prasībām ir pieredze korporatīvās pārvaldības dokumentācijas izstrādē, sadarbībā ar valsts iestādēm vai starptautiskajām organizācijām vai uzņēmumiem, pārmaiņu vadīšanā, juridisko dokumentu sagatavošanā un normatīvo aktu izstrādē, cilvēkresursu atlasē, kā arī kapitālsabiedrības vidēja termiņa darbības stratēģijas izstrādē.
Valdes loceklim noteiktā mēneša atlīdzība par valdes locekļa pienākumu izpildi 3000 EUR.
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa