LTRK un Ekonomikas ministrija aicina uz preses konferenci par Expo 2020 Dubaijā

12-11-2018

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Ekonomikas ministrija aicina medijus uz preses konferenci 14.novembrī, plkst. 10:00, Uzņēmēju namā, Kr.Valdemāra ielā 35, lai informētu par Expo 2020 Dubaijā gatavošanās procesu un aktualitātēm.

 

Preses konferencē piedalīsies LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņs, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis un Latvijas ekspozīcijas Expo 2020 projekta vadītājs Ansis Egle. Klātesošie tiks informēti par gatavošanos Expo 2020 Dubaijā, kas sāksies jau 2020.gada 20.oktobrī un ilgs sešus mēnešus.

 

LTRK līdz šim organizējis Latvijas dalību vairākās Expo izstādēs – 1992.gadā Seviļā (Spānija), 1993.gadā Tedžonā (Dienvidkoreja), 1998.gadā Lisabonā (Portugāle) un 2017.gadā Astanā (Kazahstāna).

 

Expo 2020 Dubaijā solās būt nozīmīgs notikums pasaulē. Līdz šim dalību apstiprinājušas jau vairāk nekā 170 valstis. Paši organizatori uzsver, ka šī būs visu laiku labākā Expo izstāde. Jau pašreiz Expo 2020 Dubaijas organizatori rīkojas jaunos, līdz šim neredzētos izstādes organizēšanas veidos, piemēram, izveidojot īpašu inovāciju fondu 100 miljonu eiro apjomā, lai atbalstītu dažādus jaunuzņēmumus. Finansējumu saņēmis arī viens Latvijas uzņēmums.

 

Expo 2020 Dubaijas devīze ir: Savienojot prātus, radīt nākotni (Connecting minds, creating future). Izstādes apakštēmas ir: Ilgtspēja, Iespēja un Mobilitāte. “Latvijai ir maza valsts, kurai jāizmanto ikkatra iespēja parādīt savu varēšanu globālā mērogā, un tieši Expo Dubaijā paredzēta kā līdz šim iespaidīgākā vispasaules izstāde, kur varam sevi pozicionēt kā modernu vietu ar eksportspējīgiem uzņēmumiem,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, “mūsuprāt, šī ir unikāla iespēja Latvijas kompānijām pozicionēt sevi vietā, kurai būs pievērsta visas pasaules uzmanība.  ”

 

Mediju pārstāvjus aicinām apstiprināt savu dalību preses konferencē, zvanot sabiedrisko attiecību konsultantei Rūtai Grikmanei pa tel. 29630923 vai rakstot e-pastu uz pr@chamber.lv.

 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2400 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2016.gadā pārsniedza 13,6 miljardus eiro.

 

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

 

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

 

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!

 

 

Papildu informācijai:

 

Rūta Grikmane

Sabiedrisko attiecību konsultante

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Kr. Valdemāra iela 35, Rīga, LV-1010, LatvijaT. + 371 67830825

M. + 371 29630923

F. + 371 67820092

pr@chamber.lv

www.chamber.lv

Lapas informācija atjaunota:    01-02-2019