Lielie tirgotāji: higiēnas preču rezerves pārsniedz ierastos krājumus

19-03-2020

Apzinot pirmās nepieciešamības higiēnas preču krājumus lielo tirgotāju un izplatītāju noliktavās, tirgotāji apliecinājuši, ka šo preču krājumi gan veikalos, gan noliktavās ir būtiski lielāki kā parasti. Jau šobrīd šo preču krāmjumi atbilst vairāk kā vidējam Latvijas patēriņam, līdz ar to nav pamata bažām, ka esošie satiksmes traucējumi Eiropā būtiski ietekmēs šo preču pieejamību veikalos. 

 

Ekonomikas ministrija pastāvīgā dialogā ar tirgotājiem saņēmusi informāciju, ka tirgotāji pat pirms šī uzdevuma saņemšanas ir izveidojuši pirmās nepieciešamības preču krājumus ar rezervi. Pastiprināti Ekonomikas ministrija uzrauga situāciju tirgū attiecībā uz higiēnas preču, t.i. ziepju, mitro salvešu, autiņbiksīšu, zobu pastu, zobu birstu, papīra dvieļu, tualetes papīra un higiēnas preču sievietēm, pietiekamību. Vienlaikus komersanti ir informēti, ka tiklīdz kāda no precēm (jebkurām) sasniedz zemu līmeni, nekavējoši tiek iesniegta informācija Ekonomikas ministrijai, lai sniegtu maksimālo atbalstu un veicinātu preču pietiekamību valstī.

 

Vienlaikus Ekonomikas ministrija aktīvā dialogā ar esošajiem un potenciālajiem ražotājiem meklē iespēju paplašināt dezinfekcijas līdzekļu un sejas aizsargmasku ražošanas jaudas, lai tās nodrošinātu gan Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju vajadzībām, gan veselības aprūpes iestāžu vajadzībām. Šajā ziņā aktīvas sarunas norit ar vairākiem uzņēmumiem, piemēram, Latvijas Balzāms, Spodrība, Rīgas farmaceitiskā rūpnīca un citiem. Savukārt sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti aktīvi tiek strādāts pie jautājuma par jauna sejas aizsargmasku ražošanas risinājuma izstrādes Latvijā.

 

Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
prese@em.gov.lv
67013193

Lapas informācija atjaunota:    19-03-2020