Nemiro: Uzsākts darbs pie risinājumu meklēšanas elektroenerģijas sadales tarifu mazināšanai

10-05-2019

Ar nolūku mazināt finansiālo slogu elektroenerģijas patērētājiem, paralēli priekšlikumu gatavošanai OIK problemātikas risināšanai, pēc Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro iniciatīvas 2019. gada 17. aprīlī noritēja pirmā elektroenerģijas sadales izmaksu mazināšanai izveidotās darba grupas tikšanās. Darba grupā piedalījās ekonomikas ministrs, finanšu ministrs, Augstspriegumu tīklu (AST) valde, Latvenergo valde un Sadales tīklu (ST) valde.

 

Sākotnējais uzdevums rast veidus, kā samazināt elektroenerģijas sadales izmaksas, tika uzdots Latvenergo padomei jau 2018. gada oktobrī, bet virzība ir bijusi ļoti lēna un neproduktīva. Tagad esam no jauna uzdevuši aktīvi strādāt pie savu tēriņu samazināšanas ne tikai Latvenergo, bet arī AST un ST. Kapitālsabiedrību valdes ir vērstas uz sadarbību, un mēs gaidīsim konkrētus priekšlikumu tuvāko nedēļu laikā” pauž ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

 

No uzņēmumu sniegtās informācijas varēja secināt, ka galvenokārt problēmas pamatā ir mazais iedzīvotāju blīvums Latvijas reģionos, kur lielos attālumos ir jāuztur tīkli, kas elektroenerģiju piegādā vien pāris saimniecībām vai ģimenēm. Ja Latvijā būtu lielāks elektroenerģijas patēriņš, tad maksa par 1 kwh būtu mazāka.

 

Nemiro uzdeva AS “Augstspriegumu tīkls”, AS “Latvenergo” un AS “Sadales tīkls” uz nākamo darba grupas sanāksmi sagatavot aprēķinus, konkrētus priekšlikumus un darbības virzienus, ar kuru palīdzību varēs samazināt sadales tīklu daļas slogu Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu elektroenerģijas rēķinos. Nākamā darba grupa tiks sasaukta līdz maija beigām.

 

 

Beata Jonite

Ekonomikas ministra padomniece

sabiedrisko attiecību jautājumos

beata.jonite@em.gov.lv

T.: 28351588

 

Lapas informācija atjaunota:    10-05-2019