Ārvalstu investoru padome Latvijā

Ārvalstu investoru padome Latvijā (ĀIPL) (www.ficil.lv) ir sabiedriska organizācija, kas apvieno lielākos dažādas valstis un nozares pārstāvošos uzņēmumus, kuri Latvijā ieguldījuši nozīmīgas investīcijas, kā arī septiņu valstu tirdzniecības palātas Latvijā.

ĀIPL biedri ir British American Tobacco, Cemex, Coca- Cola Company, Dalkia Latvia, Ernst & Young Baltic, Eversheds International Limited, Fazer Group, GE Money, Indtec Baltic Coal, Knauf, Latvija Statoil, Linstow, Narvesen Baltija, Neste Latvija, NCH Advisors, DnB NORD Banka, PricewaterhouseCoopers, Rimi Baltic, RSA Group, Saint-Gobain, SEB banka, Stockholm School of Economics, Stora Enso, Swedbank, Telia Sonera, Volvo Truck Latvia, kā arī pārstāvji no Amerikas, Igaunijas, Lielbritānijas, Dānijas, Nīderlandes, Norvēģijas un Zviedrijas tirdzniecības palātām Latvijā un Vācijas - Baltijas uzņēmēju apvienības, kā arī Somijas tirdzniecības ģildes.

ĀIPL darbības mērķis ir, risinot aktīvu dialogu ar Latvijas valdību, veicināt Latvijas uzņēmējdarbības vides uzlabošanu.

ĀIPL pārstāv ārvalstu investīcijas, kas ieguldītas dažādās uzņēmējdarbības nozarēs:

  • ĀIPL sadarbojas ar valdību, lai risinātu investoriem kopīgās uzņēmējdarbības vides problēmas;
  • ĀIPL identificē Latvijas uzņēmējdarbības vides būtiskas problēmas, aktīvi meklē un iesaka risinājumus, lai sakārtotu un uzlabotu un attīstītu investīciju vidi valstī kopumā;
  • Līdz šim sadarbībā ar valdību vairāk nekā simts uzņēmējiem svarīgu jautājumu, kas attiecas uz Latvijas tautsaimniecību kopumā, izdevies atrisināt vai sakārtot;
  • ĀIPL nelobē un nepārstāv kāda atsevišķa uzņēmuma individuālās intereses.

Saskaņā ar investoru izvirzītajiem prioritārajiem jautājumiem ĀIPL ietvaros darbojas komitejas, kuru darbā piedalās investoru uzņēmumu un tirdzniecības palātu pārstāvji.

Lai pārrunātu aktuālākos Latvijas ekonomikas un uzņēmējdarbības jautājumus, Latvijas valdība un ĀIPL katru gadu organizē augsta līmeņa tikšanās. Tikšanos kā goda priekšsēdētāji ir aicināti vadīt Latvijas Ministru prezidents un kāda ĀIPL pārstāvētā ārvalstu investora augstākā amatpersona. Pirmā augstā līmeņa tikšanās notika 1999. gada 1. jūnijā.

Vairāk informācijas par AIPL priekšlikumiem uņēmējdarbības vides uzlabošanai šeit.

Lapas informācija atjaunota:    11-06-2014