Nemiro ar Krievijas enerģētikas ministru pārrunā aktuālos jautājumus elektroenerģijas un dabasgāzes nozarēs

26-11-2019

Šā gada 22. novembrī ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro darba vizītes Maskavā laikā tikās ar Krievijas Federācijas enerģētikas ministru Aleksandru Novaku, lai pārrunātu aktuālos jautājumus elektroenerģijas un dabasgāzes nozarēs. Ministri pārrunāja gan līdzšinējo abu valstu sadarbību, gan arī iespējas paplašināt divpusējās attiecības.

 

R.Nemiro informēja Krievijas enerģētikas ministru par Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācijas ar centrālās Eiropas elektrotīkliem norises progresu, kuras rezultātā Baltijas valstis tiks atslēgtas no tā saucamā BRELL loka. Abi ministri bija vienisprātis, ka šajā procesā ir svarīgi nodrošināt visu iesaistīto pušu elektroenerģijas sistēmu drošību, līdz ar to būtiska ir konstruktīva sadarbība un informācijas aprite tehniskā līmenī. Savukārt A.Novaks informēja par Krievijas interesi arī turpmāk pārdot elektroenerģiju Baltijas valstīm.

 

Tikšanās noslēgumā abi ministri vienojās, ka ir svarīga Latvijas Ekonomikas ministrijas un Krievijas Enerģētikas ministrijas lietišķa divpusējā sadarbība, lai nodrošinātu savstarpēju informācijas apriti un konstruktīvu abpusēji interesējošu jautājumu savlaicīgu pārrunāšanu.

 

Svarīgi norādīt, ka pēdējā Latvijas un Krievijas par enerģētikas nozari atbildīgo ministru tikšanās notika vairāk kā piecus gadus atpakaļ.

 

 

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

prese@em.gov.lv

T.: 67013193

Lapas informācija atjaunota:    26-11-2019