Rīgā tiksies Ķīnas un 17 Centrālās un Austrumeiropas valstu tūrisma ministri un uzņēmēji

22-10-2019

2019.g ada 23. oktobrī Rīgā notiks viens no svarīgākajiem Ķīnas - Centrālās un Austrumeiropas valstu 17+1 sadarbības formāta pasākumiem – 5. Ķīnas - Centrālās un Austrumeiropas valstu augsta līmeņa tūrisma forums. Forumu Latvijā organizē Ekonomikas ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

 

17+1 foruma vadmotīvs ir savienojamība jeb ciešāku sakaru veidošana, ar uzsvaru uz trim sadarbības jomām – ciešākiem kultūras sakariem, ciešāku sadarbību digitālajā jomā (tai skaitā, mārketinga aktivitātēs u.c.) un ciešākus tiešos sakarus, ko veido aviosatiksme un transporta sakari. Pasākuma norisei Latvijā ir būtiska nozīme Latvijas un Ķīnas ekonomisko attiecību stiprināšanā un tūrisma veicināšanā.

 

Ķīnas - Centrālās un Austrumeiropas (turpmāk – CAE) valstu tūrisma forumā piedalīsies augsta līmeņa Ķīnas un CAE valstu pārstāvji - par tūrisma jomu atbildīgie ministri, augsta līmeņa amatpersonas un tūrisma nozares uzņēmēji. Foruma ietvaros notiks ministru apaļā galda diskusija, tūrisma biznesa forums un biznesa kontaktbirža.

 

Ekonomikas ministram Ralfam Nemiro foruma ietvaros plānota arī divpusējā tikšanā ar Ķīnas kultūras un tūrisma ministru.

 

17+1 formāts ir Ķīnas un CAE valstu sadarbības formāts, kas paredz veicināt Ķīnas sadarbību ar 17 Eiropas valstīm – Čehiju, Igauniju, Ungāriju, Latviju, Lietuvu, Rumāniju, Slovākiju, Slovēniju, Bulgāriju, Horvātiju, Poliju, Ziemeļmaķedoniju, Melnkalni, Serbiju, Albāniju, Bosniju un Hercegovinu, Grieķiju.

 

 

Mediju ievērībai:

 

Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro un Ķīnas kultūras un tūrisma ministra Luo Šuganga (Luo Shugang) preses konference notiks 2019. gada 23. oktobrī, Rīgā, Melngalvju nama 2, stāvā, Latviešu zālē, plkst. 11.35.

 

Preses konferencē tiks sniegta  informācija par 5. Ķīnas - Centrālās un Austrumeiropas valstu augsta līmeņa tūrisma forumā pārrunātajiem jautājumiem un iecerēm turpmākās sadarbības attīstībai 17+1 formāta ietvaros.

 

Ievērojot paaugstinātas drošības prasības, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām pieteikt dalību pasākumā līdz š.g. 21. oktobra plkst. 15.00, rakstot uz e-pastu prese@em.gov.lv vai zvanot pa tālruņa nr.67013193.

 

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

prese@em.gov.lv

 

Lapas informācija atjaunota:    22-10-2019