Liepājā 19. septembrī notiks forums “Valsts atbalsta biznesu”

17-09-2018

Kurzemes reģiona komersantus šā gada 19. septembrī aicinām uz forumu “Valsts atbalsta biznesu”, kas notiks Liepājā, Liepājas Olimpiskajā centrā, Brīvības ielā 39. Forumi par valsts atbalstu uzņēmējiem kļuvuši jau par ikgadēju tradīciju, sniedzot iespēju saņemt aktuālo informāciju par pieejamo un plānoto atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai un uzņēmumu produktivitātes kāpināšanai. Forumu Liepājā atklās Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

 

Arvils Ašeradens, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs: “Pārmaiņas modernas ekonomikas virzienā sasniegsim ar inovācijas attīstību un produktivitātes kāpināšanu, kā rezultātā pieaugs eksporta apjoms un iedzīvotāju labklājība. Šajos virzienos arī vērstas vairums Ekonomikas ministrijas piedāvātās atbalsta programmas – šobrīd atbalstam uzņēmumu investīcijām inovācijās, novatoriskos risinājumos un darbinieku apmācībām pieejami vairāk kā 400 miljoni eiro. Blakus plaši zināmajām un uzņēmēju iemīļotām programmām šogad esam raduši risinājumu, kā turpināt atbalstīt uzņēmēju dalību starptautiskās izstādēs un noorganizēt otro kārtu atbalstam jaunu produktu ieviešanai ražošanā. Ņemot vērā izteiktās darbaspēka pieejamības problēmas, ļoti pieprasīta ir atbalsta programma nodarbināto apmācībām, kā rezultātā jau šobrīd vairāk kā 6000 cilvēkiem celtas nepieciešamās kvalifikācijas prasmes. Atbalsta programmu dažādība ir plaša – aicinu uzņēmējus izmantot šo iespēju un celt savu konkurētspēju!”  

 

Šogad forumā parādīsim šā brīža ekonomikas izaugsmes tendences Latvijā un pasaulē un plašāk stāstīsim par Attīstības finanšu institūcija Altum un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētajām valsts atbalsta programmām.

 

Ilze Grundmane, Altum Kurzemes reģiona vadītāja: “Ikvienu Kurzemes uzņēmēju aicinu izmantot iespēju vienuviet saņemt visplašāko informāciju par to, ko šodien privātajam biznesam piedāvā valsts. Šīs iespējas ir plašākās, kādas jebkad bijušas, savukārt forumā mēs palīdzēsim tajās noorientēties, lai uzņēmēji varētu tās maksimāli efektīvi izmantot savā labā. Tāpat stāstīsim par jaunumiem mūsu valsts atbalsta programmās gan lauksaimniekiem, gan uzņēmējiem, kas darbojas citās nozarēs. Te jāpiemin gan jauns finanšu instruments portfeļgarantijas, kas banku finansējumu ļauj saņemt ar zemāku procentu likmi, gan aizdevumi uzņēmumu energoefektivitātei, kas uz enerģijas patēriņa samazināšanas rēķina palīdz panākt būtisku finansiālu ietaupījumu. Tāpat forums būs lieliska vieta pieredzes apmaiņai un kontaktu dibināšanai, ko veiksmīgi uzņēmēji atzīst par tikpat svarīgu elementu kā pieejamu finansējumu.”

 

Gints Reķēns, LIAA Liepājas biznesa inkubatora vadītājs: Mums visiem ir labi zināms teiciens “viens nav cīnītājs”, un šķiet uzņēmumu vadītājiem nekas cits tā arī neatliek kā vien vienatnē risināt ar uzņēmumu saistītās problēmas. Taču pēc mūsu pieredzes uzņēmēji ar spēju sadarboties sasniedz augstus mērķus daudz ātrāk un efektīvāk. Liepājas biznesa inkubatoram, kā vienam no valsts atbalsta mehānisma dzinējspēkiem, ir iespēja ikdienā pieredzēt uzņēmumu straujo attīstību, pateicoties tieši spējai sadarboties. Mēs sniedzam nozīmīgu atbalstu, lai uzņēmuma izaugsme būtu straujāka, mērķtiecīgāka un zinātnē balstīta. Daloties ar klientu veiksmes stāstiem, foruma laikā pastāstīsim par to, kā veiksmīgāk uzsākt biznesu šodien, kā veicināt eksportu, piesaistīt investīcijas, sadarboties ar zinātniekiem, un skaidrosim jaunuzņēmumu priekšrocības!”

 

Savukārt, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā foruma dalībniekiem sniegs ieskatu Eiropas Savienības atbalsta politikā pēc 2020. gada. Savukārt Maksātnespējas kontroles dienests informēs uzņēmējus par iespējām aizsargāt savas intereses partneru maksātnespējas procesā.

 

Forumā neizpaliks arī uzņēmēju veiksmes stāsti un noderīgi padomi uzņēmējdarbības attīstībā. Liepājas forumā savā pieredzē, kā radīt modernu un inovatīvu iepakojumu, dalīsies AS “Immer Digital” valdes loceklis Mārtiņš Kreicbergs. Savukārt FranklinCovey Leadership prakses vadītājs Latvijā Ilmārs Vamzis klātesošos uzrunās, kā (iz)dzīvot vadītājam šodienas laikmetā, un kā panākt, lai rodas komanda, kas uzņemas atbildību par uzņēmumu un gūst gandarījumu no tā?

 

Foruma “Valsts atbalsta biznesu” Liepājā dienas kārtība un reģistrācijas veidlapa publicēta Altum mājaslapā.  Dalība forumos - bezmaksas. Forumā aicinām piedalīties arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, interviju intereses gadījumā lūdzam sazināties ar Evitu Urpenu (evita.urpena@em.gov.lv, 26478834).

 

Šajā rudenī forums “Valsts atbalsta biznesu” 12. septembrī jau noticis Valmierā un 26. septembrī tas notiks Jelgavā, papildu informācija par tiem publicēta Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē. Forumus “Valsts atbalsta biznesu” jau tradicionāli organizē Ekonomikas ministrija, Attīstības finanšu institūcijas Altum, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā  informatīvās kampaņas “Atbalsts uzņēmējiem” ietvaros. Aktuālajai informācijai par atbalstu uzņēmējiem aicinām sekot mūsu Facebook lapā: www.facebook.com/atbalstsuznemejiem.

 

 

Evita Urpena

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr. 67013193

E-pasts Evita.Urpena@em.gov.lvprese@em.gov.lv

Web www.em.gov.lv

Twitter: @EM_gov_lv

Facebook: http://www.facebook.com/atbalstsuznemejiem;

http://www.facebook.com/ekonomikasministrija

Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija

Flickr https://www.flickr.com/photos/ekonomikasministrija

 

Lapas informācija atjaunota:    01-02-2019