Atcelta OIK atļauja SIA “BALTENEKO” AER koģenerācijas elektrostacijai Ādažu novadā

31-08-2018

Ekonomikas ministrija pieņēmusi lēmumu par atļaujas atcelšanu SIA "BALTENEKO" atjaunojamo energoresursu (AER) koģenerācijas elektrostacijai Ādažu novadā pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.

 

Atļauja pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros SIA “BALTENEKO”  atcelta, jo komersants nav noslēdzis līgumu ar publisko tirgotāju un tas nav stājies spēkā triju mēnešu laikā pēc 2018.gada 10.aprīlī pieņemto grozījumu Ministru kabineta 2009. gada 10. marta noteikumos Nr. 221 “Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā” spēkā stāšanās 2018.gada 27.aprīlī .

 

Kā zināms, pēc publiski izskanējušās informācijas par atsevišķu koģenerācijas elektrostaciju neatbilstību MK noteikumu prasībām, 2017. gada oktobrī Ekonomikas ministrija uzsāka pārbaudes 40 AER koģenerācijas elektrostacijās. Līdz šim ministrija kopumā atcēlusi atļaujas 26 elektrostacijām, kas ļāvis novērst iespējamo OIK kopējo izmaksu pieaugumu turpmākajos 10 gados par aptuveni  384,5 miljoniem eiro.

 

Atgādinām, ka 2017. gada decembrī atļaujas tika atceltas trim elektrostacijām - SIA “Elektro Rīdzene” Cēsu novadā, SIA “ENERGO FORTIS” Līvānu novadā un SIA “E Strenči” Strenču novadā. Savukārt šogad atļaujas vēl atceltas elektrostacijām SIA “Madonas Eko” Madonas novadā, SIA “Eiro-Āzijas investīciju aģentūra” Alūksnes novadā, SIA “EVOKEM” Līvānu novadā, SIA “M Parks” Amatas novadā, SIA “Eco Latvis” Tukuma novadā, SIA “Baltekogen” trīs elektrostacijām Raunas novadā, Kārsavas novadā un Ludzas novadā, SIA “Tektus” Amatas novadā, SIA “Digne” Vecumnieku novadā, SIA “ATAUGA-G” Olaines novadā, SIA “Krustpils AER” Krustpils novadā, SIA “Pellets Energy” Talsu novadā, SIA “E Seda” stacijai Strenču novadā, SIA “Rīgas enerģija” Rīgā, SIA “AM Energy solution” Vecumnieku novadā, SIA “Briedis būve” Saldus novadā, SIA “Barkavas enerģija” divām elektrostacijām Madonas novadā, SIA “Jumis GEO” Kārsavas novadā, SIA “AM Energy Solution-Aloja” un SIA “Energy Solutions” Alojas novadā.

 

Vienlaikus atgādinām, ja elektroenerģijas ražotājs nepārdod elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, tam ir tiesības darboties brīvā tirgus apstākļos un vienoties ar jebkuru elektroenerģijas tirgotāju par elektroenerģijas pārdošanu par vienošanās cenu. Tāpat ražotājs koģenerācijas stacijā var turpināt ražot un pārdot arī siltumenerģiju, par cenu vienojoties ar siltumenerģijas pircēju un lietotāju.

 

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālrunis 67013193

E-pasta adrese prese@em.gov.lv

 

Lapas informācija atjaunota:    01-02-2019