Atvieglo jaunuzņēmumu pieteikšanos atbalstam

19-06-2018

Saskaņā ar grozījumiem Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā, kura mērķis ir veicināt strauji augošu tehnoloģiju uzņēmumu jeb jaunuzņēmumu veidošanos Latvijā, tādējādi sekmējot pētniecības attīstību un pētniecības produktu komercializāciju, 2018. gada 19. jūnijā Ministru kabinets apstiprināja grozījumus Ministru kabineta 2017. gada 7.februāra noteikumos Nr.74 “Jaunuzņēmumu atbalsta programmu pieteikšanas un administrēšanas kārtība”.

 

Ar grozījumiem MK noteikumos tiek samazināts administratīvais slogs un procedūras, kas attiecināmas uz pieteikšanās kārtību. Tādējādi jaunuzņēmumiem tiks atvieglota pieteikšanās un samazināts laiks, lai iegūtu efektīvu atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanai.

 

MK noteikumos ir noteikta pieteikuma un ar to saistīto dokumentu forma un saturs dalībai Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā noteiktajās atbalsta programmās. Detalizētāk ar Ministru kabineta apstiprinātajiem grozījumiem var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

 

Kā ziņots iepriekš, līdz ar grozījumiem Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā no 2018. gada 12. aprīļa tika pagarināts investīcijas saņemšanas periods jaunuzņēmumā no 12 mēnešiem uz 24 mēnešiem, kas ir viens no būtiskākajiem kritērijiem dalībai atbalsta programmās. Tāpat jaunuzņēmumi, kuri saņēmuši investīcijas vismaz 150 000 eiro apjomā, var pieteikties uz diviem secīgiem atbalsta saņemšanas periodiem. Plašāk ar Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumu iepazīties iespējams šeit.

 

Aicinām visus jaunuzņēmumus, to pārstāvjus un investorus, kas veic agrīnās stadijas ieguldījumus jaunuzņēmumos, pieteikties Jaunuzņēmumu darbības atbalsta programmai vai vērsties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, lai saņemtu konsultācijas par atbalsta iespējām!

 

Plašāka informācija par Jaunuzņēmumu atbalsta programmu pieejama Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras mājas lapā. Atbalstu programmas ietvaros veido Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums un valsts budžeta līdzekļi.

 

Saskaņā ar Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas Startin.lv datiem, šobrīd Latvijā darbojas aptuveni 320 jaunuzņēmumi, kas spējuši piesaistīt investīcijas vairāk kā 210 miljonu eiro apjomā.

 

 

 

Elita Rubesa - Voravko

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālrunis 67013193

E-pasts: prese@em.gov.lv

Web: www.em.gov.lv

Twitter: @EM_gov_lv

Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija

Facebook:http://www.facebook.com/atbalstsuznemejiem

Flickr: https://www.flickr.com/photos/ekonomikasministrija

Lapas informācija atjaunota:    01-02-2019