Ašeradens Ziemeļeiropas lielākajā jaunuzņēmumu festivālā SLUSH iepazīstinās ar Latvijas start-up ekosistēmu

30-11-2017

Šā gada 30. novembrī un 1. decembrī Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens dosies darba vizītē uz Somiju, kuras ietvaros atklās pirmo Latvijas nacionālo stendu Ziemeļeiropā lielākajā tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konferencē “SLUSH”, kā arī iepazīstinās starptautiskos medijus un investoru pārstāvjus ar Latvijas start-up ekosistēmu. Ekonomikas ministrs Helsinkos tiksies arī ar Latvijas Republikas vēstnieku Somijā un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) ārējo ekonomisko pārstāvniecību vadītājiem, lai pārrunātu divpusējās sadarbības jautājumus.

 

Šogad start-up festivālā “SLUSH” ar nacionālo stendu pirmo reizi tiks pārstāvēta arī Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēma. Ar LIAA atbalstu tirdzniecības misijā piedalīsies 16 Latvijas jaunuzņēmumi, kuriem būs iespēja ne vien satikt potenciālos investorus, bet arī konferences apmeklētākajiem demonstrēt savus produktus un pakalpojumus.

 

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens: “Apritējuši tikai pāris gadi, kopš Latvijā mērķtiecīgi strādājam pie jaunuzņēmumu ekosistēmas izveides un attīstības - ir izveidots īpašs jaunuzņēmumu atbalsta likums, kuru, sekojot līdzi nozares attīstībai, dinamiski pilnveidojam. Paralēli paši kopienas dalībnieki – asociācijas, uzņēmēji, politikas veidotāji – būvē ekosistēmu ar attīstības elementiem un izaugsmes perspektīvu. Nupat vadošais informācijas un tirgus izpētes avots Eiropas tehnoloģiju nozare Tech.eu savā pārskatā par Baltijas start-up ekosistēmu, to prezentējis kā nelielu, bet jaudīgu ar ievērojamu izaugsmes potenciālu. Lai piesaistītu starptautisko interesi no ārvalstu jaunuzņēmumiem, investoriem un augsti kvalificētiem tehnoloģiju profesionāļiem, mums jāiegulda mārketingā, ļaujot starptautiskajā arēnā mūs iepazīt. Tādēļ nacionālais stends un mediju pasākums SLUSH ietvaros ir iespēja, kas mums gudri jāizmanto. Arī iespēja Latvijas jauzuņēmēmumiem ar valsts atbalstu darboties Silīcija ielejā, ASV, kas būs pieejama kopstrādes telpu tīklā WeWork no 2018.gada februāra – ir ieguldījums starptautiskās tīklošanās veicināšanā un kopējā ekosistēmas attīstībā.”

 

Festivāla ietvaros 1.decembrī, sadarbībā ar LIAA un TechChill, norisināsies pasākums “Breakfast with Latvian Tech”, kurā, piedaloties Latvijas jaunuzņēmumu nozares ekspertiem un uzņēmumu pārstāvjiem, starptautiskie industrijas mediji un investori tiks iepazīstināti ar Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmu, pieejamajiem atbalsta instrumentiem, kā arī notiks paneļdiskusija par ekosistēmas atvērtību starptautiskajiem talantiem un finansējumam, kā arī tās attīstības iespējām.

 

“SLUSH” ir Ziemeļeiropas lielākā jaunuzņēmumu un tehnoloģiju konference, kas pulcē augstākā līmeņa starptautiskos investorus un jaunuzņēmumus. Konferences mērķis ir būt par tikšanās punktu augstākā līmeņa starptautiskiem investoriem, valstu delegācijām, jaunuzņēmumiem un tehnoloģiju nozares pārstāvjiem. “SLUSH” misija ir palīdzēt jaunās paaudzes uzņēmumiem attīstīties un sasniegt panākumus. 2016. gada konference pulcēja 17 500 dalībniekus no 130 pasaules valstīm, to vidū vairāk nekā 2300 jaunuzņēmumu pārstāvjus un 1100 starptautiskos investorus, kā arī 630 plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus. Šogad “SLUSH” norisināsies 30. novembrī un 1. decembrī Somijas galvaspilsētā Helsinkos.

 

TechChill ir Latvijas vadošā tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konference, kas 2018. gada februārī norisināsies divu dienu garumā jau septīto gadu pēc kārtas, pulcējot aptuveni 1600 dalībnieku. TechChill aktīvi sadarbojas ar starptautiskajiem partneriem Ziemeļvalstīs un Eiropā, lai nodrošinātu vietējiem jaunuzņēmumiem iespējas attīstīties, veidot kontaktus un piesaistīt finansējumu globālā mērogā, kā arī piesaistītu investīcijas Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmai. Gan TechChill, gan “SLUSH” ir Eiropas tehnoloģiju pasākumu apvienības “Startup Sesame” dalībnieki. TechChill ir vienīgais pasākums apvienībā no Baltijas un Centrālās un Austrumeiropas (CEE) reģiona.

 

 

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

prese@em.gov.lv

Lapas informācija atjaunota:    30-11-2017