Kompetences centri prezentē savus inovāciju veiksmes stāstus

09-11-2017

Ekonomikas ministrijas organizētās konferences INTER-COMP-INNO, kas notika šā gada 18. oktobrī Rīgā, apmeklētājiem bija iespēja klātienē apskatīt Kompetences centru atbalsta programmas ietvaros pirms gada apstiprināto inovāciju pētījumu sasniegtos rezultātus. Otrajā projektu iesniegumu atlases kārtā apstiprinātie 8 kompetences centri demonstrēja savus inovāciju veiksmes stāstus.

 

Inovāciju sesijā INNO 16 uzņēmumi no 8 kompetences centriem pirmo reizi iepazīstināja ar veiktajiem inovatīvajiem pētījumiem. Pētījumu tēmas konferences dalībniekiem sniedza ieskatu par nozares attīstības tendencēm un aktuālajiem jautājumiem. Jaunie vai būtiski uzlabotie produkti un tehnoloģijas paaugstina mikro, mazo, vidējo un lielo komersantu konkurētspēju, veicinot pētniecības un rūpniecības sektora sadarbību, īstenojot projektus, ko ievieš ražošanā.

 

POPUP Demo centrā konferences dalībniekiem bija iespējams klātienē aplūkot 16 inovatīvus labās prakses piemērus no kopā apstiprinātajiem 150 pētījumiem, kuru izstrāde tūlīt noslēgsies vai jau ir pabeigta. Konferences dalībnieki pārrunāja ar uzņēmumu pārstāvjiem jautājumus par idejas realizēšanas gaitu, pētījuma metodēm, sasniegtajiem rezultātiem un idejas attīstības nākotnes plāniem.

 

POPUP Demo centra apmeklētājiem bija iespējams redzēt SIA “Kinetics Nail Systems” izstrādātos jaunos nagu pārklājumus, kā arī INNO sesijas dalībnieku sasniegtos rezultātus:

 • SIA “Primekss”  jauna tipa tērauda dispersā stiegrojuma izstrādi;
 • SIA SilvEXPO bioloģiski aktīvo vielu iestrādi fosfolipīdu liposomās;
 • SIA “Silvanols” uz dabas vielu bāzes veidotas anti-alerģijas profilakses medicīnas ierīces izstrādi;
 • AS “Madara Cosmetics” augu un dabas vielu izpēti tehnoloģiskajos procesos;
 • SIA “Tilde” izstrādāto runas automātiskās atpazīšanas rīku;
 • SIA “SQUALIO cloud consulting” dziļo neironu tīklu metodes izstrādi autotransporta numura zīmju lokalizācijas un klasifikācijas precizitātes uzlabošanai;
 • SIA "UAVFACTORY" bezpilota kravu pārvadāšanas iespējas;
 • SIA "RTU Enerģija" biogāzes un fosfora atgūšanu no saimnieciskajiem notekūdeņiem;
 • AS “HansaMatrix” reālā laika 3D volumetriska attēla veidošanu;
 • SIA “Aerones” augstas veiktspējas multi-rotoru lidaparātu attālinātas vadības, autonomas lidotspējas un automatizētas drošības sistēmas risinājuma izstrādi;
 • SIA “Peruza” pārtikas ražošanas iekārtu platformas izstrādi ar izpildmehānismos iebūvētu matemātiskā attēlu apstrādi;
 • SIA “FORTA MEDICAL” jaunu unificētu metāla modulāro konstrukciju izstrādi būvniecības nozarē;
 • SIA “Kronis” gatavie produkti un mērces inovatīvā iepakojumā pasaules tirgiem;
 • SIA “Milzu” jaunu graudaugu produktu receptūras;
 • SIA “Latvijas finieris” rūpnieciskas betulīna ražošanas iespējas no bērza pārstrādes atlikumiem;
 • SIA “Marko Kea”, SIA “4 plus”, SIA “Amber Wood”, SIA “Jaunzeltiņi” jaunāko līmēšanas un aizsargājoši dekoratīvās apstrādes tehnoloģiju izstrādi.

 

Kompetences centri 2016. gadā apstiprinātos pētījumus turpinās līdz 2018. gada beigām. Ar kompetences centru atbalsta programmas ietvaros sasniegtajiem rezultātiem līdz 2018. gada pēdējam ceturksnim Ekonomikas ministrija plāno iepazīstināt  nākamā gada konferencē.

 

INTER-COMP-INNO konferences foto galerija pieejama Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

 

Konferences prezentācijas.

 

Konferences ietvaros Ekonomikas ministrija ir izstrādājusi bukletu “Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros”, kurā ietverta aktuālākā informācija par kompetences centru programmu un sasniegtajiem rādītājiem uz 2017. gada septembri.

 

Interreg Europe programmas projekta CLUSTERS3 “Klasteru politikas izmantošana RIS3 stratēģijas sekmīgai izmantošanai” ietvaros ir izstrādāts video materiāls.

 

Konferenci INTER-COMP-INNO organizēja Ekonomikas ministrija Interreg Europe programmas projekta CLUSTERS3 “Klasteru politikas izmantošana RIS3 stratēģijas sekmīgai izmantošanai” un ERAF programmas “Kompetenču centru pārvaldība” projekta ietvaros,  sadarbībā ar Ziemeļvalstu ministru padomes biroju Latvijā.

 

 

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

67013193

prese@em.gov.lv

Lapas informācija atjaunota:    10-11-2017