Šā gada oktobrī parakstīs ekonomiskās sadarbības līgumu ar Kuveitu

10-10-2017

Ministru kabineta 10. oktobra sēdē apstiprināts Latvijas Republikas valdības un Kuveitas Valsts valdības līgums par ekonomisko un tehnisko sadarbību, kuru plānots parakstīt tuvākajās dienās ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizītes Kuveitā laikā.

 

Ņemot vērā pieaugušo Latvijas uzņēmēju interesi sadarboties ar Līča valstīm, t.sk. Kuveitu, kā arī abu valstu amatpersonu savstarpējā dialoga aktivizēšanos, 2016. gada sākumā tika uzsāktas sarunas par starpvaldību ekonomiskās sadarbības līguma noslēgšanu.

 

Šā gada martā notika Ministru prezidenta biedra, ekonomikas ministra A. Ašeradena vizīte Kuveitā, kuras laikā tika panākta vienošanās pēc iespējas ātrāk sagatavot un parakstīt starpvaldību ekonomiskās sadarbības līgumu.

 

Šis būs svarīgākais abu valstu divpusējo ekonomisko sadarbību regulējošais līgums, kas aptvers sadarbību tādās jomās kā tirdzniecība, rūpniecība, lauksaimniecība un pārtikas rūpniecība, būvniecība, transports, zinātne, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, tūrisms, investīcijas u.c.

 

Līguma projekts arī paredz izveidot Latvijas un Kuveitas Apvienoto komiteju, kuras ietvaros tiks skatīti aktuālie ekonomiskās sadarbības jautājumi un tās paplašināšanas iespējas.

 

2016. gadā Kuveita bija 117 lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības (preču un pakalpojumu) partneris. Kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums veidoja 2,7 milj. EUR (eksports: 2 milj. EUR, imports: 0,71 milj. EUR).

 

Viena no nozīmīgākajām Latvijas eksportprecēm uz Kuveitu tradicionāli ir bijusi koksne un tās izstrādājumi un minerālprodukti (kūdra), taču pamazām eksporta struktūra dažādojas - aizvadītajā gadā uz Kuveitu eksportētas arī mašīnas un mehānismi (elektroaparatūra), kā arī dažāda sortimenta pārtikas preces (piena produkti, miltu izstrādājumi, šokolāde, augļu džemi u.tml.).

 

Detalizēti ar Latvijas Republikas valdības un Kuveitas Valsts valdības līgumu par ekonomisko un tehnisko sadarbību var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

 

 

Evita Urpena

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr: 67013193

E-pasts: Evita.Urpena@em.gov.lv; prese@em.gov.lv

Web: www.em.gov.lv

Twitter: @EM_gov_lv

Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija

Facebook: http://www.facebook.com/atbalstsuznemejiem

 

Lapas informācija atjaunota:    10-10-2017