Šonedēļ ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens dosies vizītē uz Izraēlu

04-09-2017

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens no šā gada 4.septembra līdz 7.septembrim darba vizītē apmeklēs Izraēlas Valsti,  lai veicinātu Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas starptautisko atpazīstamību un divpusējās ekonomiskās sadarbības paplašināšanu ar Izraēlu.

 

Vizītes ietvaros Arvils Ašeradens plāno tikties ar Izraēlas ekonomikas ministru Eli Koenu (Eli Cohen) un Izraēlas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem.

 

Ekonomikas ministru vizītē uz Izraēlu pavadīs jaunuzņēmumu un universitāšu pārstāvju delegācija. Vizītes galvenais mērķis, apmeklējot Izraēlu, ir pieredzes un labās prakses pārņemšana tieši jaunuzņēmumu un inovāciju sistēmas attīstības jomās.

 

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens: “Patlaban esam Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstības fāzē, kad paralēli likumdošanas pilnveidošanai, intensīvi strādājam pie Latvijas start-up vides popularizēšanas. Šogad kopā ar jaunuzņēmumiem un tos pārstāvošo asociāciju uzrunāsim jaunuzņēmumu veidotājus un investorus stratēģiski svarīgās vietās start-up globālajā kartē. Izraēlā, kas ir inovāciju un tehnoloģiskās attīstības epicentrs, lūkosim pēc pieredzes pārņemšanas tehnoloģiju pārneses jomā un universitāšu iesaistes start-up kultūrā.”

 

Vizītes laikā ministram paredzēts Telavivas Universitātes apmeklējums, tostarp iepazīstoties arī ar universitātes paspārnē esošo tehnoloģiju pārneses centru Ramot un uzņēmējdarbības attīstības centru StarTau. Telavivas universitāte ir ne tikai lielākā universitāte Izraēlā un lielākā ebreju universitāte pasaulē, bet arī viens no vadošajiem zinātnes un pētniecības centriem valstī. Ramot ir Telavivas universitātes tehnoloģiju pārneses centrs, kas veicina sadarbību starp zinātniskajām institūcijām un uzņēmumiem un nodarbojas ar daudzpusīgu lietišķo pētījumu izstrādi. StarTau ir Telavivas universitātes uzņēmējdarbības centrs, kas jaunajiem uzņēmējiem nodrošina daudzpusīgus pakalpojumus: mentoru atbalstu, tīklošanos, koprades telpu,  akcelerācijas un inkubācijas pakalpojumus, tādejādi veicinot start-up kultūras veidošanos jau universitātē.  

 

Vizītes noslēgumā ministrs kopā ar Latvijas jaunuzņēmumu pārstāvjiem un Latvijas Startup asociāciju apmeklēs vienu no lielākajiem startup un inovāciju festivāliem pasaulē “DLD Tel Aviv innovation festival?, kas ik gadu pulcē nozares profesionāļus, investorus, biznesa eņģeļus no visas pasaules. Tāpat ministram un Latvijas startup nozares pārstāvjiem būs tikšanās ar vadošajām Izraēlas jaunuzņēmumu asociācijām Start-up Nation Central un South of Salame, lai diskutētu par ekosistēmas attīstības izaicinājumiem un politikas veidošanas labo praksi.

 

 

Latvijas un Izraēlas ekonomiskā sadarbība ir vērtējama kā stabila.

Pēdējos gados tirdzniecības apgrozījuma dinamikā starp abām valstīm ir vērojams pieaugums. 2016.gadā Izraēla bija 46 lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris, kopējam preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījumam sasniedzot 55,5 milj. EUR, tai skaitā eksports - 36,7 milj. EUR, imports - 18,8 milj. EUR. Pozitīvas tendences ir vērojamas arī šī gada I ceturksnī, kad, salīdzinot ar šo pašu periodu iepriekšējā gadā, preču un pakalpojumu apgrozījums pieauga par 36,7%.

 

Nozīmīgu īpatsvaru kopējā Latvijas preču eksporta struktūrā veido pārtikas rūpniecības izstrādājumi, kā arī koksne un tās izstrādājumi. Savukārt no Izraēlas tiek importēti ķīmiskās rūpniecības produkti, galvenokārt kosmētika vai dekoratīvās kosmētiskas līdzekļi, kā arī  pārtikas rūpniecības produkti.

 

Izraēlas uzkrātās tiešās investīcijas 2017.gada 1 ceturkšņa beigās Latvijā bija 30 milj. EUR, savukārt Latvijas uzkrātās tiešās investīcijas Izraēlā – 2 milj.EUR. Pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Izraēla ierindojas 42.vietā ar kopējo investīciju apjomu 5,5 milj. EUR un 314 aktīviem uzņēmumiem.

 

 

 

Agita Baltbārde

Ekonomikas ministra

padomniece komunikācijas jautājumos

Tālrunis: 29 133 073

E-pasts: Agita.Baltbarde@em.gov.lv

Lapas informācija atjaunota:    04-09-2017