Ekonomikas ministrs A.Ašeradens darba vizītē apmeklēs Lietuvu

19-04-2017

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministra Arvils Ašeradens šonedēļ, 20. – 21.aprīlī darba vizītē apmeklēs Lietuvu, lai pārrunātu enerģētikas un ekonomiskās sadarbības jautājumus, kā arī atklātu Latvijas dienas Lietuvā “Atrask Latviją”.

 

Vizītes ietvaros ceturtdien, 20.aprīlī Viļņā ministrs plāno tikties ar Lietuvas ekonomikas ministru Mindaugu Sinkeviču (Mindaugas Sinkevičius) un Lietuvas enerģētikas ministru Žigimantu Vaičūni (Žygimantas Vaičiūnas), lai pārrunātu aktuālos jautājumus divpusējās ekonomiskās sadarbības jomā.

 

Viļņā ministrs plāno tikties arī ar Lietuvas gāzes tirdzniecības uzņēmuma LITGAS pārstāvjiem un uzņēmuma “Lietuvos Energija” vadību, lai pārrunātu sadarbības iespējas kādas paver Latvijas gāzes tirgus atvēršana.

 

Savukārt ar Lietuvas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora LITGRID pārstāvjiem ministrs plāno pārrunāt sadarbības jautājumus starpsavienojuma izveidē starp Baltijas valstīm un Eiropas Savienību elektroenerģijas jomā u.c. jautājumus.

 

Ceturtdien, 20.aprīlī Viļņā A.Ašeradens atklās Latvijas dienas Lietuvā “Atrask Latviją” un Latvijas dizaina uzņēmumu produkcijas ekspozīciju pop-up veikalā Locals.lt. Latvijas dienas Lietuvā noritēs no 20.aprīļa līdz 7.maijam un tajās piedalīsies 32 Latvijas uzņēmumi pārstāvot apģērbu dizaina un ražošanas, rotaslietu, aksesuāru un somu dizaina un ražošanas, bērnu preču, spēļu ražošanas, pārtikas rūpniecības, farmācijas un citas nozares. Šajā laikā vismaz 20 Viļņas restorānos, bāros un kafejnīcās pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs iepazīties ar Latvijas virtuvi un Latvijā ražoto produkciju. Savukārt dizaina pop-up veikalā Locals.lt Latvijas dizaina ekspozīcijā pārdošanā būs 20 Latvijas dizaina uzņēmumu produkcija. Ievadot Latvijas dienas ir izdots avīzes Verslo Žinios pielikums par Latviju, biznesa vidi un tūrisma iespējām Latvijā, kā arī Latvijas un Lietuvas sadarbību.

 

Pasākuma ietvaros notiks jau par tradīciju kļuvušās uzņēmēju “Nameja balvas” pasniegšanas ceremonija. Balva ik gadu tiek piešķirta labākajiem Latvijas uzņēmumiem Lietuvā un to sadarbības partneriem un to rīko Latvijas tirdzniecības palāta Lietuvā un Latvijas vēstniecība Lietuvā.

 

Turpinot darba vizīti Lietuvā, piektdien, 21.aprīlī A.Ašeradens dosies uz Klaipēdu, lai tiktos ar Klaipēdas mēru Vitautu Grubliausku (Vytautas Grubliauskas) un Klaipēdas ostas pārstāvjiem.

 

Tāpat Klaipēdā ministrs plāno apmeklēt sašķidrinātās dabasgāzes termināli un pārrunāt ar uzņēmuma “Klaipėdos Nafta” pārstāvjiem sadarbības iespējas pēc gāzes tirgus atvēršanas Latvijā.

 

Papildu informācija par Latvijas un Lietuvas sadarbību

Lietuva ir Latvijas lielākais ārējās tirdzniecības partneris. 2016. gadā Latvijas un Lietuvas kopējais tirdzniecības apgrozījums sasniedza 4,6137 mljrd. eiro jeb 15,82% no Latvijas kopējā preču apgrozījuma. Kopējais Latvijas eksports uz Lietuvu veidoja 2,17 mljrd. eiro, bet imports no Lietuvas 2,45 mljrd. eiro.

 

Galvenās Latvijas eksporta preces uz Lietuvu ir mašīnas, elektroiekārtas (25%), minerālie produkti (12%), transportlīdzekļi (10%), ķīmiskās rūpniecības produkti (9%), pārtikas produkti (8%) u.c. No Lietuvas Latvija galvenokārt importē minerālos produktus (17%), mašīnas un elektroniskās iekārtas (17%), ķīmiskās rūpniecības produktus (12%), pārtikas produktus (11%) u.c.

 

Lietuva ir arī viens no Latvijas lielākajiem investoriem - 6.vieta ar kopējo investīciju apjomu 585,6 milj.eiro un 3300 uzņēmumiem, turklāt 2016.gadā Lietuvas investīciju apjoms Latvijā pieauga par 27%.

 

Lietuva ir arī Latvijas trešais lielākais ienākošā tūrisma tirgus ar 345 000 viesiem gadā.

 

 

 

Elita Rubesa-Voravko

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr: 67013193

E-pasts: prese@em.gov.lv

Web: www.em.gov.lv

Twitter: @EM_gov_lv

Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija

Facebook: www.facebook.com/atbalstsuznemejiem

Lapas informācija atjaunota:    19-04-2017