MK atbalsta sarunu turpināšanu par AS “Conexus Baltic Grid” akciju iegādi

11-04-2017

Ministru kabinets šodien, 11. aprīlī, atbalstīja sarunu turpināšanu ar AS „Conexus Baltic Grid” akcionāriem par iespējamo gāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora kapitāldaļu iegādes darījumu.

 

Valsts vērtēs iespējamo iesaistīšanos AS „Conexus Baltic Grid” ar mērķi nodrošināt enerģētisko drošību un izveidot Baltijas valstu un Somijas reģionālo gāzes tirgu līdz 2020. gadam.

 

Valdības definēto mērķi būs iespējams sasniegt, nodrošinot infrastruktūras attīstību (Igaunijas-Somijas starpsavienojumu Balticconnector un Lietuvas-Polijas starpsavienojumu GIPL), sasniedzot augstu tirgus efektivitāti un vienlīdzīgu konkurenci, kā arī nodrošinot dabasgāzes cenu izlīdzināšanos ar centrālo Eiropu.

 

Valstij ir divas iespējas, kā iegādāties kapitāldaļas. Pirmkārt, valsts var izmantot savas pirmpirkuma tiesības uz AS „Conexus Baltic Grid” akcijām, atbilstoši Enerģētikas likuma prasībām. Otrkārt, valsts var turpināt sarunas ar uzņēmuma pašreizējiem akcionāriem, kas ļaus pilnvērtīgāk izvērtēt valsts iespējas iesaistīties darījumā.

 

Ministru kabinets pieņems lēmumu par iespējamo darījumu tikai tad, kad tas būs pilnībā izvērtēts un būs panākta vienošanās par abpusēji pieņemamu cenu, kas atbilst tirgus vērtībai. Valstij ir iespēja iegādāties kapitāldaļas tikai par tirgus vērtību, pretējā gadījumā iespējamais darījums atbilstu valsts atbalsta pazīmēm, līdz ar to būtu saskaņojams ar Eiropas Komisiju.

 

Vienlaikus valdība lēma darījuma izvērtēšanai un sagatavošanai piesaistīt profesionālu, starptautisku konsultantu. Konsultanta uzdevums būs veikt uzņēmuma padziļinātu izpēti un novērtēšanu, kā arī Ekonomikas ministrijas vadībā veikt sarunas ar akcionāriem.

 

 

Evita Urpena

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālrunis 67013193

E-pasts: Evita.Urpena@em.gov.lv; prese@em.gov.lv

Web: www.em.gov.lv

Twitter: @EM_gov_lv

Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija

Facebook: http://www.facebook.com/atbalstsuznemejiem

Lapas informācija atjaunota:    11-04-2017