Nodokļu regulējums mazajiem uzņēmumiem: uzņēmēju viedoklis un EM piedāvājums

24-03-2017

Ar lielu atsaucību ir noslēgusies Latvijas mazo uzņēmēju aptauja, kurā komersanti pauda savu viedokli par vairākiem iespējamajiem mikrouzņēmumu nodokļa alternatīvu variantiem. Līdz ar to arī Ekonomikas ministrijas (EM) vadītā darba grupa “liek punktu uz i” darbam pie priekšlikuma, kāds nodokļu modelis turpmāk būtu piemērojams mazajiem uzņēmumiem, tostarp uzņēmējdarbības uzsākšanas periodā.  

 

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus uz preses pēcpusdienu

šā gada 28. martā plkst. 15.00

ES fondu zālē, Ekonomikas ministrijas 2. korpusā,

Brīvības ielā 55, Rīgā

 

Pasākuma darba kārtībā:

  • Latvijas mazo uzņēmumu portrets un komersantu viedoklis par tiem piemērotākajiem nodokļu modeļiem, Arnis Kaktiņš, sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS vadītājs;
  • EM piedāvātais nodokļu modelis mazo uzņēmēju atbalstam un instrumenti mazās uzņēmējdarbības ekosistēmas sakārtošanai, Raimonds Aleksejenko, EM valsts sekretāra vietnieks;
  • Ietekme uz mazo biznesu, ieviešot piedāvātos modeļus, Jānis Endziņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs.

 

Lūdzam mediju pārstāvjus apstiprināt dalību diskusijā līdz 28. marta plkst. 10.00, rakstot uz e-pastu prese@em.gov.lv vai zvanot pa tālruņa nr. 67013193.

 

Uzziņai

EM un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS nule kā veica Latvijas mazo un mikro uzņēmumu aptauju, lūdzot uzņēmējus paust savu viedokli par vairākiem mikrouzņēmumu nodokļa alternatīvu variantiem. Tāpat aptaujas ietvaros gūta plaša informācija par Latvijas mazo uzņēmējdarbību - izaugsmes plāniem, peļņas izlietojumu, strādājošo noslogotību un praksi sociālo iemaksu jomā. Uzņēmēju viedoklis ir viens no kritērijiem, nosakot piemērotākos nodokļa modeļus mazajam biznesam (ar mazu apgrozījumu) un uzņēmējdarbības uzsācējiem.

 

Darbu EM pie nodokļu modeļa izstrādes uzņēmējdarbības uzsākšanas atbalstam un mazās uzņēmējdarbības ekosistēmas sakārtošanai uzsāka 2016. gadā. 2016. gada 27. septembrī EM sagatavotais konceptuālais ziņojums “Par uzņēmējdarbības uzsākšanas un mazās uzņēmējdarbības ekosistēmu un turpmāk nepieciešamajiem atbalsta stimuliem” tika skatīts Ministru kabineta sēdē, kurā tika nolemts jau no 2017. gada 1. janvāra izveidot īpašu atbalsta modeli strauji augošiem tehnoloģiju uzņēmumiem (start-up) jeb jaunuzņēmumiem. Taču, lai nodrošinātu atbalsta pasākumus uzņēmējdarbības uzsācējiem un uzņēmumiem ar mazu ikgadēju apgrozījumu (ieņēmumiem) īstenošanu, EM sadarbībā ar citām ministrijām un uzņēmumus pārstāvošajām organizācijām tika uzdots līdz 2017. gada 1. jūnijam turpināt izvērtēt pārējos Konceptuālajā ziņojumā iekļautos risinājumus un sagatavot normatīvo regulējumu, plānojot, ka šie atbalsta stimuli stātos spēkā 2018. gada 1. janvārī.

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālrunis 67013193

E-pasta adrese prese@em.gov.lv

Lapas informācija atjaunota:    24-03-2017